След като родят, женските говеда се наричат „крави“ (ед.ч. – крава). Кравите могат да бъдат:
Административни затруднения при внос на говеда от породата Симентал Административни затруднения при внос на говеда от породата Симен...
България поиска активиране на средства от земеделския резерв на Евросъюза заради сушата и пожарите Групата за Стратегически диалог з...
Говедовъдство за отглеждане на телета – в сферата на говедовъдството в България са налице и голям брой стопанства, специализирани в отглеждането на телета. Тези стопанства от сферата на говедовъдството изпълняват две главни задачи. Първата е добив на телешко, както и на говеждо месо. Телешко е месото, идващо от телетата, които не са навършили една година.
Можете да подобрите статията, като добавите благонадеждни източници. Неподкрепени с източници материали могат да бъдат оспорени и премахнати.
У нас са налице изключително благоприятни възможности за развитие на месодайното говедовъдство
Фермерите предлагат въвеждането на няколко реформи за оптимизация на процесите Писмо, адресирано…
Висок кланичен рандеман - т.е. съотношението в проценти на теглото на кланичния труп (одрано животно без главата, вътрешностите и крайниците) към теглото на животното преди клането.
Да се информирате за актуалните европейски програми, свързани с говедовъдството, по които е възможно да кандидатствате за финансиране. Да получавате професионални съвети и напътствия от страна на водещи и доказани експерти в сферата на говедовъдството.
Всичко се извършва предимно в малки експериментални групи към ловно-рибарските стопанства и нямат съществено стопанско значение.
Ето малко повече информация за тези направления на традиционното европейско говедовъдство:
На ръба на оцеляването: Липсата на пазар заплашва бъдещето на овощни градини
Кооперативите в животновъдството – начин за решаване на проблеми Ниската изкупна цена на млякото се дължи на липсата на конкуренция,...
Без Говедовъдство доказване на мляко и месо с фактури по обвързаната подкрепа
Comments on “Окончателното ръководство за Говедовъдството”